ערכת תבליני אלבאבור לפריקי ובשר טלה

ערכת תבליני אלבאבור לפריקי ובשר טלה

ערכת התבלינים לתבשיל פריקי וטלה כוללת:
1. תבלין לטיגון בשר טחון (100גר)
2. תבלין לבישול בשר כבש או בשר בקר (100גר)
3. תבלין לפריקי (100 גר)
מחיר: 65.00
100% הפקה, טהורה, טבעית ואיכותית ללא קמח וחומרים משמרים.

הפריקי היא נדבך חשוב בסיפור של אלבאבור והיא משחקת, עד היום, תפקיד מרכזי במטבח הנצרתי הגלילי, בשל העובדה שהיא היוותה את אחד מענפי הגידול המקומיים העיקריים. עבור כל אלה מכם שלא שמעו את המונח "פריקי" בעבר, הרי לכם הסבר קצר על הפריקה המקומית, שהפכה, עם השנים, לעוד סממן המביא לידי ביטוי את התרבות המקומית ואת ההווי של בני הקהילה הנצרתית.


פריקי: חיטה ירוקה שנקצרה בטרם הבשילה


רבים מערביי הגליל בכלל והנצרתיים בפרט נהגו לגדל חיטה לצריכה ביתית. בתום האביב, בתקופה שבין סוף חודש אפריל ותחילת חודש מאי, נהגו הנצרתים ותושבי הגליל מהכפרים שמסביב לקצור את שיבולי החיטה הירוקות, שטרם הבשילו. אחריהקצירהיוהמקומיים שורפים את השיבולים באש וקולים אותן,ואחריהקלייהמוציאים את החיטה מהשיבולים ומייבשים אותה במשך כמה ימים. לאחר ניקוי הפריקי מאבנים, גרגירים, שעורה ועוד מיני לכלוכים לא רצויים, מלאכה שהייתה מתבצעת על-ידי הנשים.


אלו תבלינים מציעה אלבאבור להכנת מנת פריקי מפוארת המבוססת על בשר?

 

מנת פריקי, אם זה עד כה לא היה ברור, ולא משנה כיצד החלטתם להכין אותה, מחייבת הוספה של תבלינים, כדי לסייע לעיכול, לעבות ולהעמיק את הטעם של המנה ולהוסיף לה רעננות. אם יש לכם ראש ( וחך) פתוח וקוסמופוליטי, אם בא לכם להתנסות בבישול פריקי ואם מתחשק לכם לאכול מנה מפנקת ומשביעה שיש בה גם בשר, כדאי שתכירו את הפריקי המפוארת בסגנון בשרי נצרתי מקורי. מנה כזו מגיעה עם נתחי בשר כבש או בשר בקר, המקושטים בבשר טחון, צנוברים ושקדים קלויים, והיא כוללת הוספתה של תערובות אלבאבור שלהלן:

 

1)תבליני אלבאבור לטיגון בשר טחון

2) תבליני אלבאבור לרתיחת בשר כבש

3) תבליני אלבאבור לפריקי

אז איך הופכים את כל המרכיבים והתבלינים הללו למנת פריקי מעלפת? קראו, רשמו ונסו את זה בבית:

  • את נתחי הבשר עליכם לבשל במשך שעה וחצי, כאשר באמצע הבישול יש להוסיף את תבליני אלבאבור לבשר הרותח. כחצי שעה לפני סוף פעולת הבישול, הוסיפו מלח, ובגמר הבישול הורידו מהאש את נתחי הבשר, סננו את המים מתוך הסיר והניחו בצד.
  • במקביל לבישול של נתחי הבשר, יש לטגן בשר כבש טחון דק בסיר עם שמן ממקור צמחי. באמצע הטיגון, יש להוסיף את תבליני אלבאבור לטיגון בשר טחון, ובסוף הפעולה, להוריד מהאש.
  • כעת, אפשר לעבור "לטפל" בפריקי. רחצו את הפריקי ובשלו אותה בסיר עם מי המרק שבושלו בנתח הבשר. הוסיפו קצת מלח לפי הטעם וכפית של תבלין אלבאבור לבישול פריקי לכל כוס של פריקי). התחילו להרתיח עד שהפריקי תתבשל.
  • כאשר הפריקי מתחילה להבשיל מחממים את כל המרכיבים שהוכנו עד כה והונחו מצד, ומתכוננים לסדרם בצלחת הגשה גדולה ושטוחה: שופכים אל תוך הצלחת את הפריקי תחילה, עליה מפזרים את הבשר הטחון המטוגן, את נתחי הבשר הגדולים מניחים מסביב, ובסוף את הצנוברים והשקדים הקלויים.
  • את המנה מגישים עם יוגורט קר.

בתיאבון!


חזרה לדף הראשי