אז איך אתם אוהבים את הדג שלכם? מתובל בתבלינים של אלבאבור


דגים הם מאכל נפוץ במטבח הנצרתי ובמטבח היהודי, לא רק מכיוון שהם טעימים כל כך ובעלי יתרונות רבים מבחינה תזונתית, אלא גם מאחר שהם מהווים מוטיב במסורת היהודית והנוצרית כאחד.


ביהדות, הדגים הם סמל לברכה, יהודי אשכנז מצווים בראש השנה לאכול ראש של דג על מנת ש"נהיה לראש ולא לזנב" ועם ישראל נמשל לא אחת לדגים, בעיקר ביהדות הרבנית ובמסורת התלמוד.


גם בנצרות הפך הדג לסמל של ממש, במיוחד עבור הנוצרים האוונגליסטים, אך לא רק. המילה דג ביוונית היא אקרוסטיכון של המילים "ישוע המשיח בן אלוהים מושיע", ואילו ישוע עצמו התייחס לשליחיו כאל דגים, כאשר אמר: "וַיֹּאמֶר אֲלֵיהֶם לְכוּ אַחֲרָי וַאֲשִׂימְכֶם לְדַיְּגֵי אֲנָשִׁים".

 

הדגים הנצרכים על-ידי תושבי נצרת ואזור הגליל מקורם בכנרת ובים התיכון. עוד בימים עברו, נהגו תלמידיו של ישוע לדוג בכינרת, כך שעבור הנצרתיים הנוצרים, עד היום, לאכילת דגים מהכנרת יש משמעות נוספת, של המשכיות המסורת והעברתה מדור לדור.

 

אלבאבור מציעה פתרון תבלון לכל צורת הכנה של הדג שלכם


כל מנת דגים משובחת מורכבת גם מתבלינים, המקהים את טעם הלוואי ואת הריח החזק שיש לסוגים שונים של דגים, המכניסים עניין, טוויסט ואופי למנת דגים וההופכים אותה למרגשת ועמוקה יותר.
אלבאבור מציעה מגוון רחב של תבלינים לדגים, המתאימים לדרכי הכנה שונות של הדג, יהא סוג הדג אותו בחרתם להכין ככל שיהא. דגים מטוגנים, דג אפוי בתנור, מבושל, על גריל פחמים, מרק דגים או מילוי דגים לקובה– אצלינו תקבלו את המענה המדוייק לצרכים הקולינריים שלכם. פלפל, קינמון, ג'ינגר, ציפורן, עשבי תיבול, נענע, שום, פטרוזיליה, לימון, לימון יבש ועוד מיני הפתעות- את כל התבלינים הללו תוכלו להשיג באלבאבור כדי לחדד את הטעם של מנת הדגים שלכם ולייחד אותה.


התבלינים של אלבאבור הם הרבה מעבר ל"רק" תבלינים


התבלינים של אלבאבור הם טריים, טהורים ואיכותיים, הם נטחנים במקום והם נטולי משפרי טעם, עמילנים וחומרים אחרים שנועדו להאריך את חיי המדף שלהם. עבור בעלי הטחנה, התבלינים הם הרבה יותר מאשר תוספת שנועדה לשפר את הטעם של המזון. תבליני אלבאבור הם סיפור, הם היסטוריה, הם אווירה נצרתית וחיבור לאזור הגליל, ולכן הם מיוצרים עם המון איכפתיות, זיקה למקום ואהבה. התבלינים של אלבאבור יכניסו לאוכל שלכם הרבה מאוד משמעות, ויתנו לכם הזדמנות ליהנות ממנה אותנית בסטייל נצרתי-גלילי. בקרו אצלינו, ונשמח להתאים לכם את התבלין האולטימטיבי לצרכים, בהתאם לאופן בו בחרתם להכין את הדג שלכם.