קינוח לילות אלבאבור

קינוח לילות אלבאבור

לילות אל באבור - התערובות המיוחדות לממתקים של אל- באבור הן תערובות מסורתיות מאזור נצרת והגליל. התערובת מכילה נגיעה משפחתית המייחדת את הטעם של כל ממתק ומאכל. 100% הפקה, טהורה, טבעית ואיכותית ללא קמח וחומרים משמרים
מחיר: 25.00
250 גר'
100% הפקה, טהורה, טבעית ואיכותית ללא קמח וחומרים משמרים.

גם הנצרתיים, בני הגליל, אוהבים ממתקים. איך אפשר שלא? הם מהווים סיומת מושלמת לארוחה טובה, מותירים טעם מתקתק בפה להמשך היום ויכולים, ברגעים קשים, אף לרומם קצת את המצב רוח. 


לכן, לא ניתן למצות את הדיון במטבח הנצרתי מבלי להזכיר את הממתקים, שהם חלק בלתי נפרד ממנו, במיוחד ממתק לילות אלבאבור.


הנצרתיים נהגו לרעות צאן לשם יצירת חלב, שהוא מרכיב חשוב בהרבה ממתקים נצרתיים

 

אזור הגליל נתברך לא רק בשדות לחקלאות, אלא גם בשדות מרעה, המשמשים לרעיית בעלי חיים, מקצוע שהוא מהעתיקים ביותר, וקיים באזור המזרח התיכון מזה אלפי שנים. הנצרתיים נהגו לרעות צאן לשם ייצור חלב, שהוא מצרך הכרחי להכנת ממתקים. יתר מוצרי הגלם ששימשו ועדיין משמשים להכנת ממתקים הנפוצים במטבח הנצרתי, כמו: סחלב, מלבי, היטלייה ועסידה, הם קמח, סולת וקורנפלור- הגדלים גם הם בשדות הגליל.

 

אז מהו בעצם קינוח לילות אלבאבור?


לילות אלבאבור הוא סוג של מלבי מסולת, והוא, למעשה, כמו עוגה סטנדרטית ונטולת יומרות, המבוססת על המרכיבים הפשוטים ביותר. בכך הוא משקף את סגנון החיים הפשוט והעממי של בני המקום, שלא היו צריכים מטעמים קולינריים מתוחכמים מידי כדי לאכול בתיאבון וליהנות מארוחה מפקנת.
המצרכים הדרושים להכנת הממתק הם חלב, סוכר וחיטה גרוסה, המתובלת עם טעמים מפרחי הגליל.
אלבאבור, שלקחה על עצמה את מלאכת שמירת הגחלת הקולינרית הנצרתית והפצתה הלאה, מציעה חליטה מיוחדת להכנת קינוח לילות אלבאבור בקלות.

את החליטה של לילות אלבאבור, הכוללת את חיטה גרוסה, סוכר וטעמים ריחניים, מבשלים בליטר חלב ובוחשים עד לרתיחה. אחרי הרתיחה ממשיכים לבחוש למשך 2 עד 3 דקות, עד שהעיסה הופכת להיות סמיכה, ואז שופכים את התבשיל המוכן אל תוך תבנית, מקררים ומפזרים עליה קצפת ומינים שונים של פיצוחים גרוסים. לפני ההגשה יש לחתוך את הקינוח לחתיכות, לשים בצלחת ולהוסיף סירופ סוכר.

 

חליטת אלבאבור להכנה מהירה וקלה של מלבי סולת מפנק ועדין


כל שעליכם לעשות הוא למלא אחר ההוראות המצורפות על גב השקית, וליהנות ממנה מתוקה, עדינה ורכה, שתוכלו לפתוח איתה את הבוקר או לסיים איתה את היום.

חזרה לדף הראשי

עוד מוצרים שאולי יעניינו אותך