זעפראן ספרדי מקורי

זעפראן ספרדי מקורי

זעפראן ספרדי מקורי (Zafaran)
מחיר: 50.00
1 גרם
100% הפקה, טהורה, טבעית ואיכותית ללא קמח וחומרים משמרים.

זעפרן (( Crocus sativus הוא תבלין שמקורו בצמח ממשפחת השושנים, הנובט מתוך פקעות שנשתלות באדמה (ולא על-ידי זרעים) בתקופת האביב והקיץ. לזעפרן עלים דקים, ומכל פקעת ניתן להפיק מספר פרחים של זעפרן על-ידי איסוף "חוטי" הזעפרן החומים-כתומים, שהם למעשה צורתו המקורית של התבלין.


כמה דברים ששווה לדעת על הזעפרן ועל השימושים השונים שלו


במסחר הבינלאומי, נחשב הזעפרן עד היום לאחד מהתבלינים היקרים ביותר, בשל הליקוט הממושך שלו, תהליך ההפקה המסובך שלו (כדי לייצר קילוגרם אחד של זעפרן דרושה כמות גדולה מאוד של כ-160,000 פרחי זעפרן!), ומאחר שמבחינה פונקציונאלית יש לו תועלות רבות: ניתן להשתמש בזעפרן לתה, להוסיף אותו בבישול כדי להעניק לאוכל צבע צהוב-כתום ומעל לכל- לצרוך אותו לשם העלאת תדר הבריאות.
זעפרן ידוע כמנקה רעלים, כאנטי אוקסידין המעכב צמיחה של תאים סרטניים, כמשפר פעילות מעיים, כמסייע בהורדת רמת הכולסטרול בדם וכמשפר זיכרון. מבחינה נפשית, העוסקים ברפואת צמחים טוענים, כי זעפרן נחשב כנוגד דיכאון. בעניין זה מסביר טוני קאנזע, מבעלי הטחנה המייצר את התבלינים, כי: "זעפרן הוא תבלין כל כך נחמד, עד כדי כך שכשמסתכלים עליו חשים שמחה".
כמו כן, קיימים אף מחקרים המעידים על כך שהזעפרן מחזק את בריאות העין בכלל ואת הראייה בפרט.


זעפרן במטבח הנצרתי


מבחינה גסטרונומית, במטבח הנצרתי בולט השימוש בזעפרן כדי "לצבוע" את האורז המבושל ביוגורט להכנת המנסף המפורסם. הריח של הזעפרן חריף, הטעם שלו קצת מריר ועל כן הוא גם מוסיף עושר לכל מנה. אלבאבור מציעה תבלין זעפרן איכותי, תוצרת יד, המיוצר עם הרבה אהבה, כך שאם אתם רוצים להעשיר את ארון התבלינים שלכם בתבלין, שלא אחת זכה לכינוי "מלך התבלינים", אתם מוזמנים לקפוץ לביקור באלבאבור.

חזרה לדף הראשי

עוד מוצרים שאולי יעניינו אותך