ערכת אלבאבור לקובה

ערכת אלבאבור לקובה

הערכה כוללת:
תבלין לבצק הקובה (100 גר')
תבלין למילוי הקובה (100 גר')
פפריקה אדומה מתוקה (100 גר')
ופפריקה חריפה (100 גר')
מחיר: 70.00
100% הפקה, טהורה, טבעית ואיכותית ללא קמח וחומרים משמרים.

קובה, שהוא כופתאה ממולאת, הוא מאכל נפוץ מאוד באזור המזרח התיכון, והוא פופולארי במיוחד במטבח הנצרתי. קובה נצרתי עממי עשוי מחיטה גרוסה שהפכה לבורגול בתהליך מיוחד, אותה מערבבים יחד עם בשר כבש טחון טרי.


קובה בשלל צורות וטכניקות הכנה


הקובה מורכבת משני חלקים מרכזיים: הבצק, שהוא החלק החיצוני, כלומר ה"עטיפה", והמילוי עצמו, כלומר ה"פנים" של הקובה. במטבח הנצרתי, המתאפיין בגיוון רב, אפשר "לשחק" עם אופן ההכנה של הקובה, ולהכין את הבצק והמילוי בתצורות שונות, כדי לקבל כל פעם מרקם אחר וטעם עם ניואנסים משתנים.
בשל היותו חלק מרכזי במטבח הנצרתי, את הקובה נוהגים הנצרתיים לאכול במגוון רחב של קונסטלציות:

 

1)מטוגן בשמן עשוי בתנור

2)על פחמים

3)קובה לא מבושל בתוספת בצל מטוגן, צנוברים ובשר מבושל מעליו

4)קובה מטוגן בשמן עמוק עם מילוי של בשר ובצל מטוגן

5)קובה מבושל ביוגורט

6)מרק קובה

*על מנת לקבל השראה קולינארית להכנת קובה, אתם מוזמנים לשוטט באתר של אלבאבור ולקבל רעיונות למתכונים שונים.

 

על קובה, כוס ערק ומה שביניהם


מעבר להיותו מאכל שהחך הנצרתי מאוד אוהב, קובה הפך, עם השנים, לאיזשהוא סמל בתרבות הנצרתית הגלילית. כך לדוגמא, הנצרתיים הנוצרים אוהבים לאכול קובה יחד עם כוס ערק בצד בימי החורף הקרים, ובעיקר בראש השנה, אז הם נוהגים לזרוק כדורי קובה על הקיר, לציון סוף השנה הלועזית ותחילתה של השנה החדשה.

אם הייתם מסתובבים בנצרת לפני עשרות שנים, בערב ראש השנה הנוצרי, שהוא גם הערב שחותם את השנה הלועזית שחלפה, וודאי לא הייתם יכולים להתעלם מרעשי הדפיקה של הבשר לקובה בתוך קערה מיוחדת מאבן מאוד קשה, מלאכה שהייתה תמיד מבוצעת על-ידי "אם המשפחה", ושבמהלכה חתיכות בשר היו עפות לתקרה ונדבקות עליה בשל העוצמה של הדפיקה.

תבליני אלבאבור להכנת מנת קובה מענגת


התמונה הזו, שמורכבת גם מצלילים ומניחוחות של בשר ומתובלת בהרבה נוסטלגיה, היא הסיבה לכך שאלבאבור דאגה לייצר תבלינים במיוחד עבור מנות הקובה הנצרתיות. פלפל, אגוז מוסקט, כמון, פפריקה אדומה, מיורן, ובצל הם מהתבלינים המובילים שמתווספים לקובה בדרך כלל, ואת כולם תוכלו למצוא באלבאבור.

 

אם אתם קצת מכירים את המטבח הנצרתי או אם הספקתם להתוודע אל נפלאותיו על קצה המזלג דרך האתר שלנו, אתם בטח כבר ידועים, שמנת קובה מוצלחת, לא ניתן להכין ללא תבלינים הולמים. בואו אלינו, ואנחנו נשמח לסיע לכם לבחור את התבלינים המתאימים ביותר למנת הקובה שאתם מתכוונים להכין, כך שהיא תעורר צקצוקי לשון וקולות של עונג.

חזרה לדף הראשי