תערובת אלבאבור למרק פריקי

תערובת אלבאבור למרק פריקי

תבלין למרק פריקי - תערובת נהדרת למרק פריקי.
מחיר: 25.00
100 גר'
100% הפקה, טהורה, טבעית ואיכותית ללא קמח וחומרים משמרים.

הפריקי הידועה בשמה גם פריקה, עבור אלו מכם שאינם מכירים את המונח, היא חיטה ירוקה לא בשלה, שטרם הצהיבה, שקצרו אותה בטרם הספיקה להתייבש, וששרפו אותה בתהליך קלייה, כדי להעניק לה טעם מעושן ו"אגוזי". מרק פריקי מבוסס על אותה פריקי הטחונה באופן דק, והוא מהווה עד היום את אחד מהמאכלים היותר פופולאריים במטבח הנצרתי, שהוא גם סממן למסורת רבת שנים של גידול מקומי של פריקי.

פריקי במקורות היהודיים

על אף שהשימוש בפריקי נפוץ מאוד במטבח הנצרת-גלילי, אותה חיטה ירוקה לא בשלה ככל הנראה אף מוזכרת בתנ"ך, בספר "ויקרא" בשמות: קלי או כרמל ו"אביב קלוי באש", ולאחרונה היא אומצה באהבה רבה גם על-ידי יהודים, שאוהבים את האוכל שלהם פחות "חיוור" ויותר בעל אופי.

 

על הקשר בין פריקי, לבין אלבאבור ונצרת


הפריקי היא מהגאוות הגדולות של אלבאבור, והיא שזורה בהיסטוריה של המקום בפרט ושל נצרת בכלל, מאחר שהיא היוותה את אחד ממקורות המזון העיקריים לתושבי האזור.


עוד בימי התורכים, כאשר רק נוסדה הטחנה, היו מביאים תושבי האזור את הפריקי לטחינה במהלך תקופת הקיץ, אוספים אותה בשקים ומאחסנים עד לבוא החורף. מאז, הפכה הפריקי למעין סימן זיהוי של טחנת אלבאבור, שגם נאבקה מאוחר יותר, בימי קום המדינה, על כך שהפלאחים הערבים ימשיכו לייצר פריקי, לבל תיעלם מהמטבח הנצרתי הגלילי בפרט ומהתפריט הקולינרי הערבי בכלל.

 

תבלין למרק פריקי המעניק לו טעם מושלם


בשל הקשר ההיסטורי והחיבור הרגשי של אלבאבור לפריקי, יצרו בעליה של הטחנה תבלין מיוחד למרק פריקי, המעניק לו טעם גוטה גוטה. באלבאבור תוכלו, אם כן, לרכוש לא רק פריקי למרק, כלומר את אותה חיטה ירוקה מעושנת, שיש לה טעם אגדי, אלא גם תבלין ייחודי למרק פריקי, אותו תוכלו להוסיף יחד עם הפריקי למרק, כדי לקבל טעם שהוא פשוט מושלם.

חזרה לדף הראשי

עוד מוצרים שאולי יעניינו אותך